Przejdź do treści
Strona główna » Jak sobie poradzić ze stresem przed pierwszym tańcem?

Jak sobie poradzić ze stresem przed pierwszym tańcem?

Stres przed pierwszym tańcem. Pierwszy taniec Katowice
Stres

Stres przed pierwszym tańcem jest
czymś naturalnym. Ale nie pozwólcie
na to, by Wasza ciężka praca poszła
na marne. Opanowanie choreografii
wiąże się przecież z dużym
wysiłkiem. Poświęciliście na naukę
wiele czasu, wykorzystajcie więc
w pełni swoje 3 minuty,
i oczarujcie gości!

Porady i triki na pokonanie stresu przed pierwszym tańcem.

Wskazówka trenera. Zapytaj go, jak poradzić sobie ze stresem przed pierwszym tańcem?

Jeśli nie lubicie publicznych wystąpień i obawiacie się, że stres może zepsuć Wasz taniec, porozmawiajcie o tym z trenerem. Nie wszyscy tancerze uwielbiają występować, ale biorąc udział w turnieju, muszą kontrolować każdy ruch i trzymać emocje na wodzy. Może mają swoje sposoby na zwalczenie stresu?

Zdrowie psychiczne. Wpływ psychiki na sposób wykonania pierwszego tańca.

Tak jak w sporcie –
„wszystko zależy od głowy”

Mówiąc wprost – nie dajcie się ponieść emocjom. Musicie wiedzieć, że tego dnia emocje będą sięgać zenitu! Kiedy staniecie na parkiecie, spójrzcie sobie głęboko w oczy, weźcie głęboki oddech i skupcie się wyłącznie na tańcu. Wasi bliscy będą bardzo wzruszeni, ich emocje mogą Was rozpraszać. Dlatego w czasie tańca wyobraźcie sobie, że jesteście sami. Potraktujcie występ jako zadanie.

Prosty i elegancki pierwszy taniec – walc wiedeński.

Prosto i klasycznie

Jeśli czujecie, że stres przed pierwszym tańcem jest nieunikniony – od razu powiedzcie o tym trenerowi. Instruktor przygotuje Wam taki taniec, w którym nie będzie skomplikowanych figur. Zadaniem choreografa jest pokazanie Waszych mocnych stron. Dobrym rozwiązaniem jest nauka walca wiedeńskiego. Nie należy on do łatwych, jednak jeśli skupicie się na poprawnym wykonaniu kroków, Wasz taniec będzie wyglądać lekko i elegancko.

Muzyka do pierwszego tańca a stres.

Muzyka do pierwszego tańca

Zastanawiacie się jaką piosenkę wybrać? Pamiętajcie, by był to przemyślany wybór. Taniec do muzyki, której nie czujecie, nie będzie sprawiał Wam przyjemności. Wasz występ może przez to wyglądać sztucznie, a tego na pewno nie chcecie. O tym, czym kierować się przy wyborze muzyki, przeczytacie w innym artykule – Jak wybrać muzykę do pierwszego tańca?

Call Now Button